החדרת חוטים למיצוק ומתיחה
מומחה לרפואת עור ולייזר

ד"ר אופיר ארצי

מומחה לרפואת עור ולייזרים
מנהל המרכז המשולב לאסתטיקה
המרכז הרפואי תל אביב - איכילוב

החדרת חוטים למיצוק ומתיחה

לקביעת תור
03-9450500
לעדכונים בקרו אותנו גם בעמוד הפייסבוק ic_facebook.png (350 bytes)
תחומי טיפול עיקריים

הזדקנות עור הפנים והצוואר מתבטאת בירידה באיכות העור, איבוד נפח של רקמת השומן וצניחה של הרקמות. בעיות עור אסתטיות שונות דורשות פתרונות שונים ועל כן לכל מטופל מותאם צירוף טיפולים שונה. בעזרת קרני לייזר, טיפולי פילינג כימי או הזרקת ממריצי עור ניתן לשפר את איכות העור, להדק רקמות ולהתניע יצור קולגן חדש. בעזרת שימוש בחומרי מילוי ניתן להחזיר את הנפח שאבד בפנים ולהעלים קמטים. בעזרת הטיפולים בבטולינום טוקסין ניתן לעדן את מראה הפנים ולהעלים קמטי הבעה. עד לפני מספר שנים הטיפול היחידי לצניחת הרקמות היה ניתוחי בלבד. בשנים האחרונות הוחל בשימוש תדיר בחוטים למיצוק הרקמה ולשיפור קווי המתאר של הפנים.

טיפול להחדרת חוטים טיפול להחדרת חוטים


 

ראיון עם ד"ר ארצי על החדרת חוטים לפנים

 

 

הקונספט של חוטים להרמת הרקמה אינו חדש. כבר לפני מעל לעשור השתמשו בחוטים להצערת העור ולהרמת הפנים אלא שאלה היו עשויים מחומר בלתי נספג, שבדומה לחומרי מילוי שאינם נספגים, יצרו בעיות קבועות שלעיתים היה קשה להתגבר עליהם. 

בשנים האחרונות, פותחו חוטים שעשויים מחומרים נספגים, הללו מחזיקים מעמד בתוך הרקמה כשנה, בדומה לחומר מילוי, ונספגים לתוכה תוך שנה. המחקרים מדגימים כי סביב החוטים נוצר קולגן עצמי אשר ממקסם ומאריך את ההשפעה הטיפולית.

 
השימוש בחוטים לתיקון קווי המתאר של הפנים מככבת באירופה ובארצות הברית, והוא מתאים למי שסובל מצניחה קלה של הפנים. בשיטה זו, איננו נזקקים לבצע חתכים בעור, אלא תוך שימוש במחטים דקות מחדירים חוטים באורכים שונים ובעל תכונות שונות, אל רקמת העור.
קיימים מספר רב של חוטים בארץ. בגדול ניתן לחלק את החוטים לכאלה הממצקים את הרקמה  (חוטים חלקים או ספיראליים) וכאלה שעיקר תרומתם הוא בהרמת הרקמה. החוטים החלקים או הספיראלים מוכנסים אל תוך רקמת העור וגורמים ליצירת קולגן ואלסטין סביב החוט שהוחדר. השיפור נראה לעין לאחר חודשיים והאפקט מחזיק מעמד כשנה. החוטים עשויים מחומר הנקרא פולידיאוקסנון (החומר ממנו עשויים חוטי תפירה נספגים) ונחשבים לבטוחים מאוד. היתרון הגדול של שיטת החוטים על פני הזרקת חומרי המילוי היא שניתן להחדיר בלי סוף חוטים עד שמקבלים תוצאה משביעת רצון מבלי לפחד שנקבל מראה מנופח מידי של הפנים, מה שיכול לקרות במקרה של הזרקות יתר, ביחוד בחלק התחתון של הפנים. בנוסף, החוטים מאפשרים לטפל טוב יותר באזורים שעד היום לא היה לנו מענה מתאים עבורם עם הזרקת חומרי מילוי כמו הקמטים הרוחביים בצוואר.

בקבוצה החוטים ה"מרימים" חשוב להזכיר את החוטים המציגים קרסים קצרים (תוצרת LFL, עשוי מחומר הנקרא פולידאוקסנון), חוטים שעליהם קשרים וקונוסים (סילואט סופט, עשוי מחומר הנקרא פולילקטיק אסיד) וחוטים המכילים קרסים ארוכים (אפטוס, עשוי מחומר הנקרא פוליפרולין).
בהתאם לרמת צניחת הרקמה ולאיכות העור, יש להשתמש במספר אחר של חוטים מסוגים שונים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה והמקסימאלית.

 

cyberserve-FooterIcon.png CYBERSERVE כל הזכויות שמורות לד"ר אופיר ארצי
כל מידע, העזרים והתכנים המופיעים באתר נועדו למטרת אינפורמציה בלבד
ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות אישית.