שיפור איכות העור
מומחה לרפואת עור ולייזר

ד"ר אופיר ארצי

מומחה לרפואת עור ולייזרים
מנהל המרכז המשולב לאסתטיקה
המרכז הרפואי תל אביב - איכילוב

שיפור איכות העור

לקביעת תור
03-9450500
לעדכונים בקרו אותנו גם בעמוד הפייסבוק ic_facebook.png (350 bytes)
תחומי טיפול עיקריים

איכות העור נקבעת על-ידי פרמטרים רבים. על הרופא למקם ולאפיין את מקור הבעיה - האם נמצאת בשכבת האפידרמיס (לדוג' -  גידולים עוריים והפרעות פיגמנטציה), בשכבת הדרמיס (לדוג' – ירידה באלסטיות, הידלדלות ורפיון עורי), או ביחידת זקיק השערה?....בהתאם לאבחנה הרפואית, בונים למטופל את שילוב הטיפולים שיביא לתוצאה הטובה ביותר.

קומבינציה של מספר שיטות טיפול מעניקה לרוב תוצאה אסתטית הגדולה מסך חלקיה, סינרגיזם המתקבל בזכות 'תקיפת' הבעיה ממספר זוויות שונות.


ממריצי עור

ממריצי עורהזרקת ממריצי עור (Skin Boosters) גורמת לשיפור איכות העור על-ידי שפעול והמרצת תהליכים פיזיולוגיים הקיימים בעור ותורמים לאיכותו. ממריצי העור מבוססים על חומצה היאלורונית. הזרקתם אל תוך העור מעניקה לרקמה מראה מלא ורענן זמן קצר לאחר הטיפול, ובנוסף מעודדת ייצור סיבי קולגן חדשים המשמרים את התוצאה לתקופה ארוכה יותר.
לקבלת התוצאות המרביות יש לבצע סדרה אינטנסיבית של 3 טיפולים (אחת ל-2-3 שבועות) ואח"כ טיפול תחזוקה בודד אחת ל-8-12 חודשים. תוצאות הטיפול ניכרות לעין. מרקם וגמישות העור משתפרים. עור הצוואר מקבל בעל מרקם אחיד וחלק בעל מראה חיוני זוהר ומלא ברק. בחירת מטופלים קפדנית הינה חיונית כיוון שהטיפול מיועד לבעלי עור צעיר יחסית בו ניתן להמריץ ולהאיץ את פעילות התאים, אולם למרות נקודת המוצא הגבוהה יחסית הוא עדיין גורם לשיפור ניכר במראה ובאיכות העור.

  

  

 
 


גלי רדיו - RF

גלי רדיו - RFגלי רדיו משמשים, בין היתר, לטיפול בעור רפה ע"י חימום נרחב של שכבות הדרמיס והשומן מבלי לפגוע בשכבת העור החיצונית.
קרינת גלי-רדיו (Radio Frequency, RF), הינה קרינה אלקטרומגנטית לא מייננת והינה בעלת פרופיל תופעות לוואי טוב יותר עבור כל גווני העור.
המחקרים מעידים שמעבר לשיפור כללי במראה ומתח העור, נצפה גם שיפור בפיגמנטציה. שילוב טיפול זה עם מריחת פלסמה העשירה בטסיות מביא לתוצאה מיטבית.


PRP (טיפול בפלזמה)

פלסמה מועשרת בטסיות דם (PRP - Platelet Rich Plasma) היא שיטה חדשנית להצערת עור הפנים במסגרתה מופקים חומרים ממריצים טבעיים הנמצאים בגופו של המטופל.
במסגרת הטיפול נלקחת דגימת דם מהמטופל בדומה לבדיקת דם רגילה, ממנה מופקות טסיות לקבלת ריכוז גבוה מהרגיל ולאחר מכן אלו מוזרקות אל תוך העור שם הן משחררות את פקטורי הגדילה ומעודדות את התחדשות העור. ולאחר מכן אלו מרוכזים להעצמת השפעתם ומוזרקים אל עורו של המטופל.
החדרת ה-  PRP מעודדת שגשוג תאים והתמיינותם, יצירת כלי דם חדשים, יצירת סיבי קולגן ושיפור איכות העור.

PRP (טיפול בפלזמה)


פילינג רפואי

פילינג עדין-שטחי (לדוג' חומצה גליקולית, חומצה סליצילית, תמיסת ג'סנר) פועל על שכבת האפידרמיס בלבד. נדרשים לעיתים מספר טיפולים כדי להשיג שיפור במראה קמטים עדינים, אקנה, חוסר אחידות בגוון העור או יובש עורי.  לעומתו, טיפולי פילינג כימי בינוני או עמוק גורמים להסרת שכבת האפידרמיס ולחלק ניכר משכבת הדרמיס. אי הנוחות הנגרמת כתוצאה מהטיפול תואמת לרוב את עומק השפעתו ונמצא ביחס ישר לתוצאות הטיפול, כך שטיפולי פילינג עמוק מעניקים למטופל שיפור דרמטי וארוך טווח.
הפילינג הכימי הפך לטיפול קוסמטי נפוץ הניתן לא רק בידי רופא העור, אלא גם כחלק מטיפולי ספא. למרות הקלות שבהשגת טיפול זה, איכות הטיפול היא זו הקובעת את תוצאותיו. מומחיות הרופא, יחד עם שימוש בחומרים רפואיים איכותיים, מספקים מענה מוצלח למגוון בעיות עוריות.
לאחר פילינג כימי, שיכול להיות חלש, בינוני או חזק בעוצמתו, העור נראה חלק ורענן יותר, עם הפחתה בקמטים והגברת האחידות בגוון העור. יש לחזור מספר פעמים על ביצוע הפרוצדורה (מרווחי הזמן תלויים בעומק הקילוף) עד לקבלת התוצאות הרצויות.


EnerJet

EnerJetטכנולוגיה יחידה מסוגה המשתמשת באנרגיה פנאומטית (קינטית) לעיבוי ועיצוב העור. הטיפול פשוט, בטוח ומתאים לכל סוגי העור.
בעזרת המערכת מחדיר הרופא מגוון חומרים ביואקטיביים המטשטים כתמים וממצקים את עור הצוואר המזדקן.

  

  

  

 


טיפול במנורות לד

הטכנולוגיה הומצאה בשנת 1962 לעודד גדילה של צמחים באזורים שונים. השיטה פותחה ע"י נאס"א, (סוכנות החלל האמריקנית) ועברה אישור של ה- FDA. תאי גופנו קולטים את האנרגיה שבאור ומנצלים אותה ליצירת "דלק" (מולקולות ATP) ולהנעת תהליכים רבים בתוך התא.
ישנם סוגים שונים של מנורות לד (אור אדום, אור צהוב, אור כחול) המתאפיינות באורכי גל שונים ובכך עומק חדירה שונה לרקמות.  דבר המביא להשפעות שונות על התהליכים הביולוגיים.
יש להתאים את הטיפול וסוג הנורה למטרת הטיפול. הטיפול לוקח כ-20-40 דק', הוא אינו כואב, אינו דורש הכנה מוקדמת ואינו דורש זמן החלמה לאחר הטיפול מספר הטיפולים נקבע לפי התווית הטיפול.

  

 

טיפולים לשיפור איכות העור

פרופ' קרסו וד"ר ארצי על הטיפולים הקיימים לשיפור איכות העור מלייזר co2 ועד סקין בוסטר

cyberserve-FooterIcon.png CYBERSERVE כל הזכויות שמורות לד"ר אופיר ארצי
כל מידע, העזרים והתכנים המופיעים באתר נועדו למטרת אינפורמציה בלבד
ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות אישית.