העלמת כתמים בלייזר
מומחה לרפואת עור ולייזר

ד"ר אופיר ארצי

מומחה לרפואת עור ולייזרים
מנהל המרכז המשולב לאסתטיקה
המרכז הרפואי תל אביב - איכילוב

העלמת כתמים בלייזר

לקביעת תור
03-9450500
לעדכונים בקרו אותנו גם בעמוד הפייסבוק ic_facebook.png (350 bytes)
תחומי טיפול עיקריים

כתמי העור ובעיות הפיגמנטציה עלולים לגרום לתחושת חוסר נוחות, לפגיעה בדימוי העצמי, שכן לעיתים, עשויים להיות בולטים לעין באופן ניכר. הבהרת כתמים וטיפול בבעיות פיגמנטציה יכולים לשפר באופן בלתי רגיל את מראה העור ומראה הכתמים. 

בעיות פיגמנטציה הינם תוצאה של הצטברות פיגמנט, הנקרא מלנין בשכבות האפידרמיס והדרמיס. הסיבות העיקריות לפיגמנטציה הינן:  חשיפה לשמש, דלקות או צלקות בעור, שינויים הורמונאליים והיריון ונטילת תרופות ספציפיות.


סוגי פיגמנטציה שכיחים:

 כתמי שמש (Solar lentigo)-  כתמים עוריים שטוחים ובעלי גבולות סדירים, בגוון בהיר עד חום כהה. הנגעים מופיעים בעיקר באזורים חשופים לשמש (פנים וידיים) ונגרמים עקב הצטברות מלנוציטים (תאים מייצרי מלנין). כתמי השמש מופיעים לרוב יחד עם סימנים נוספים להזדקנות העור כגון ירידה באלסטיות והרחבת נימיות דם. הטיפול האפקטיבי ביותר בכתמים אלו הינו טיפול בלייזר או בקרני אור. בעקבות הטיפול נשבר הפיגמנט לרסיסים המפונים מהעור באופן טבעי.

 מלזמה (melasma) – כתמים חומים נרחבים המופיעים ע"פ המצח, לחיים ומעל השפה העליון. הבעיה מופיעה בעיקר בנשים וקשורה לגנטיקה ספציפית, שינויים ברמות האסטרוגן והפרוגסטרון וחשיפה לשמש. זו הסיבה כי נשים רבות מקשרות בין היריון, נטילת גלולות או הורמונים להופעת הבעיה. בחלק מהמקרים קיים קשר לשימוש בתרופות. ניתן לסווג את המלזמה בהתאם לעומק בו הצטברות הפיגמנט היא מרבית – אפידרמלית, דרמלית או משולבת. הטיפול האפקטיבי ביותר הינו שילוב תכשירים מקומיים וטיפולים פיזיקאליים כדוגמת טיפולי לייזר או פילינג כימי. לכל מטופל, בהתאם לסוג המלסמה, גוון וסוג עור וטיפולים שנוסו בעבר, יש להתאים שילוב טיפול ייחודי.  

 כתמים וכלי דם על מחשוף החזה/ דה קולטה (Poikiloderma of civatte) – שנים של חשיפה לשמש יביאו לנזק של עור מחשוף החזה המתבטא בהרחבת כלי דם קטנים, היעדר או עודף פיגמנטציה ודלדול העור (ירידה בכמות סיבי הקולגן והאלסטיות של שכבת הדרמיס). הטיפול האפקטיבי ביותר הינו שילוב של הזרקת ממריצי עור (חומצה היאלורונית מצולבת) בשילוב עם טיפולי אור מסוג IPL (intense pulsed light). הטיפולים יכולים לשפר את מראה העור באופן משמעותי בזכות יכולתם להשפיע הן על איכות הרקמה, העלמת כלי הדם ויצירת גוון אחיד.  

cyberserve-FooterIcon.png CYBERSERVE כל הזכויות שמורות לד"ר אופיר ארצי
כל מידע, העזרים והתכנים המופיעים באתר נועדו למטרת אינפורמציה בלבד
ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות אישית.