הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי
מומחה לרפואת עור ולייזר

ד"ר אופיר ארצי

מומחה לרפואת עור ולייזרים
מנהל המרכז המשולב לאסתטיקה
המרכז הרפואי תל אביב - איכילוב

הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי

לקביעת תור
03-9450500
לעדכונים בקרו אותנו גם בעמוד הפייסבוק ic_facebook.png (350 bytes)
תחומי טיפול עיקריים

במהלך השנים העור מזדקן. הזדקנות עור הפנים מתבטאת בהופעת קמטים, ירידה באיכות העור ואיבוד נפח של רקמת השומן. בעיות עור אסתטיות שונות דורשות פתרונות שונים ועל כן לכל מטופל מותאם צירוף טיפולים שונה. בעשור האחרון התפתחו שיטות מתקדמות לשיפור והצערת העור. בעזרת שימוש בחומרי מילוי ניתן להחזיר את הנפח שאבד בפנים. בעזרת טיפול קבוע בבוטולינום טוקסין ניתן לעדן את מראה הפנים ולהעלים קמטי הבעה. בעזרת ממריצי העור (Skin boosters) ניתן להחזיר לעור את החוזק, הגמישות והברק שאבדו.

הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי


בוטוקס

הזרקת בוטולינום טוקסין (בוטוקס או דיספורט) הוא טיפול יעיל וזול לקמטי הבעה שנוצרו לאחר עשורים של פעילות בלתי פוסקת בשרירי הפנים. הבוטוקס המוזרק, גורם להרפיית השרירים הגורמים לקמטים וכך מעניק לעור מראה חלק וצעיר יותר. כיום, הטיפול ניתן גם לצעירים שאינם מציגים קמטים. וזאת בשל ההבנה כי הרפיית השרירים בשלב מוקדם תמנע את היווצרותם של הקמטים בעתיד.

את התוצאות הראשוניות ניתן לראות מספר ימים לאחר ההזרקה, אולם רק לאחר שבועיים ניתן לראות את התוצאה הסופית אשר נמשכת 3-4 חודשים, אך יכולה להיות קצרה או ארוכה יותר.שילוב הזרקות בוטולינום טוקסין מומלץ לעיתים עם טיפולים נוספים (בעיקר חומרי מילוי או ממריצי עור), על מנת למקסם את התוצאה הטיפולית.


הזרקת חומרי מילוי לקמטים והוספת נפח 

עם השנים, חלה נסיגה בכמות השומן התת עורי בפנים. התוצאה הנראית לעין הינה מראה כחוש, ריק, מדולדל ומקומט ובקיצור מראה מבוגר יותר. על ידי הזרקה של חומרי מילוי אנו יכולים להחזיר לפנים חלק מהנפח האבוד, לטשטש קמטים להעניק ולפנים מראה צעיר ומטופח. כמובן שנדרשת התאמה בין חומר המילוי לגיל המטופל, לאיכות העור וכמובן לאזור הטיפול. בחירת חומר מתאים ואיכותי תביא לתוצאה אסתטית מירבית רבית, במיוחד בגיל המבוגר.
להזרקת חומרי מילוי בגיל צעיר (30 או 40) מספר יתרונות: ניתן להסתפק בכמות קטנה של חומר המשפיעה לזמן ​ממושך ​יותר, כמו כן, הזרקה סדירה של חומרי מילוי בכמויות קטנות מעודדת ייצור קולגן עצמי חדש ואיכותי, משפרת את איכות הרקמה ומאיטה את תהליכי ההזדקנות שלה.
לרוב מדובר ב-1-3 מפגשים בהם "מפסלים" את הפנים.  התוצאה המקסימאלית נצפית כחודש לאחר המפגש האחרון. על מנת לשמר את התוצאה, אנו מקיימים פגישת ביקורת אחת לחצי שנה עד שנה. קיימות עדויות מחקריות כי טיפולי המשך המבוצעים לפני ההתפוגגות המלאה של חומר המילוי מביאים להשפעה ממושכת וטובה יותר של חומרי המילוי.
הזרקת חומרי מילוי מהווה טיפול פשוט ואפקטיבי לשיפור איכות העור, מילוי קמטים וקמטוטים והוספת נפח. ניתן להזריק חומרי מילוי באזורי גוף שונים אולם האזורים השכיחים הינם: פנים, צוואר, דה קולטה וגבות ידיים. תופעות הלוואי הינן מינוריות לרוב והם כוללות שטפי דם ונפיחות באזורי ההזרקה. חשוב להימנע/י מקביעת הטיפול בסמוך לאירועים חברתיים, פגישות חשובות או צילומים, בטווח 7-10 ימים מהטיפול.

  

 

בוטוקס או חומרי מילוי?

ד"ר ארצי במאמר המסכם את כל הדרכים להעלמת קמטים וההבדלים ביניהם.
לפרטים נוספים>>


טיפולים לשיפור איכות העור

פרופ' קרסו וד"ר ארצי על הטיפולים הקיימים לשיפור איכות העור מלייזר co2 ועד סקין בוסטר

cyberserve-FooterIcon.png CYBERSERVE כל הזכויות שמורות לד"ר אופיר ארצי
כל מידע, העזרים והתכנים המופיעים באתר נועדו למטרת אינפורמציה בלבד
ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות אישית.